Az Abacusan VándoRobot program iskolánkban

2021.10.30

Az Abacusan VándoRobot Program azért jött létre, hogy olyan iskolák tanulói számára is lehetővé tegyék a robotika izgalmas és motiváló világának megismerését, amelyeknek anyagi erőforrásai ezt nem teszik lehetővé. A programban részt vevő gyermekek előtt új távlatok nyílnak, hosszú távon kedvet kaphatnak az informatikai pályákhoz - vagy "csak" részesülnek a felfedezés, az alkotás, a sikerélmény és a játék örömében. A program életre hívója, szakmai vezetője és koordinátora az Abacusan Stúdió és a Giving Hungary Alapítvány.

Iskolánkban a Tehetségprogram keretén belül indult el a robotika szakkör, amelynek első 10 hetében a gyerekek a nagyszerű ArTec robotokon tanulhatnak programozni. A szakkörön 24 diákot tudunk foglalkoztatni, 6 robotot programozhatnak így 4 fős csoportokban. A foglalkozások október 14-én indultak el, a gyerekek lelkesek, és biztosak vagyunk abban, hogy ez a lelkesedés, a robotika izgalmas világának egyre mélyebb megismerésével, csak fokozódni fog.

További részleteket és képeket, videókat a Tehetségprogram Robotika oldalán találhatnak az érdeklődők.