Kiemelkedő eredmény a Jane Haining Angol Nyelvi Emlékversenyen

2022.05.21

A Református Pedagógiai Intézet Jane Haining emlékének tiszteletére az idei tanévben is megrendezte az angol nyelvi versenyt. A verseny célja Jane Haining emlékének őrzése, a résztvevők angol nyelvi tudásának, készségeinek mérése és fejlesztése, a magyar-skót kapcsolatok építése, valamint az egyházi és más fenntartású iskolák közötti együttműködés erősítése.

Az országos szintű versenyen indulhattak budapesti iskolák tanulói és a református egyház tanulói is 8. és 10. évfolyamon.

A Nagy László Gimnáziumból Le Nam Dániel 10.C osztályos tanuló indult a versenyen, aki a döntő fordulóban 6. helyezést ért el a budapesti iskolák kategóriájában. Felkészítő tanára Patakné Dudás Tünde volt. A verseny 2022. május 19-én a Skót Misszió dísztermében zajlott. A döntő fordulóban mintegy 30 diák vett részt és mérte össze angol nyelvi tudását.