Jane Haining angolverseny

2023.05.29

A Jane Haining országos angol nyelvi emlékverseny ismét megrendezésre került a Református Pedagógiai Intézet a Budapesti Református Skót Misszióval közös szervezésében.

A verseny emléket állít Jane Hainingnek, aki a Skót Missziós Internátus vezetője volt 6 éven át, majd 1944-ben a németek Auschwitzba hurcolták és kivégezték. Emlékét a Református Pedagógiai Intézet minden évben kétfordulós angol nyelvi versennyel őrzi.

Az első forduló, mely írásbeli és hallás utáni szövegértésből állt, decemberben zajlott. Ebben a fordulóban öt 10. osztályos tanulónk vett részt. A döntő forduló, amely szóbeli megmérettetést jelentett, 2023. május 26-án volt. Kulimák Gergely 10.B osztályos tanuló bekerült a döntő fordulóba, és a budapesti versenyzők kategóriában 3. helyen végzett.

Felkészítő tanára Patakné Dudás Tünde volt.

Gratulálunk a nagyszerű eredményhez!