Iskolánk EU CodeWeek School nemzetközi minősítést kapott

2024.06.05

Az EU Code Week School minősítést olyan iskoláknak ítélik oda, amelyek tartós elkötelezettséget mutattak a kódolás és az algoritmikus gondolkodás előmozdítása mellett. Ezek az iskolák sikeresen szerveztek magas színvonalú Code Week-tevékenységeket, integrálták tanterveikbe az algoritmikus gondolkodást, képezték a tanárokat, és felhívták a figyelmet a kódolás tanításának fontosságára.

A Code Week School Label megszerzéséhez egy iskolának egy sor kritériumot kellett teljesítenie:

1. Gondoskodnia kell arról, hogy az iskola pedagógiai személyzetének legalább 5%-a hozzájáruljon a Code Week iskolai tevékenységeihez a következő két évben.
  2. Az elmúlt két tanévben legalább hat magas színvonalú Code Week tevékenységet szervezett.
  3. Hivatalos támogatást kap az iskola igazgatójától.
  4. Maradjon aktív két tanévig (2024/2025 és 2025/2026), miután megkapta a címet, egy kétéves terv alapján, amely részletezi a kódolás és algoritmikus gondolkodás integrálását a tantervben.

A címet ebben az évben 18 ország 90 iskolája nyerte el, nagyon büszkék vagyunk arra, hogy mi is köztük vagyunk!