Hungarikum-nap

2023.04.19

2023.április 5-én Hungarikum-napot tartottunk iskolánkban.

Az Agrár Minisztérium által biztosított támogatással nyolc helyszínen ismerkedhettek hungarikumokkal az általános iskolás tanulók.

Az alsós és felsős diákok kipróbálhatták magukat a magyar táncházmozgalomban, kiállításon ismerkedhettek számos magyarságot szimbolizáló termékkel, ismeretekkel. Teljesíthették a Mátrai Zsolt által készített fajátékok kihívásait, gyönyörködhettek Kalocsáról érkező vendégeink népviseletében, valamint a pingálás hagyományba is betekintést kaphattak. Ezeken felül filmvetítésen is részt vehettek, megismerkedhettek közelebbről négy magyar kutyafajtával, valamint kipróbálhatták magukat Teqball sportágban is.

A közel 450 fős rendezvényen a diákok négy hungarikumnak nyilvánított élelmiszert is megkóstolhattak: Pick szalámit, csabai kolbászt, libazsíros falatot Piros Arannyal, illetve akácmézes kenyeret.

A gyerekek és a résztvevő pedagógusok visszajelzései alapján egy élményekkel teli nappal gazdagodtunk.

Köszönjük a szervezők, Kisfaludi Karola és Czeczei Péter munkáját!