HAPPY-hét az alsó tagozaton

2023.03.28

A HAPPY (Hungarian Aqua Promoting Program in the Young) egy nemzetközileg elismert magyar kezdeményezés, melynek célja, hogy a fiatalok folyadékpótlás céljából elsősorban vizet fogyasszanak. A megfelelő folyadékbevitel ugyanis az egészséges táplálkozás része, hozzájárul a gyermekkori elhízás, betegségek megelőzéséhez, a teljesítőképesség maximalizálásához is.

A HAPPY-hét folyamán játékos tanórák, projektek, sportesemények stb. keretében tanulnak a fiatalok a víz szerepéről, a folyadékpótlás jelentőségéről, a cukros üdítők, energiaitalok túlzott fogyasztásának káros következményeiről.

Iskolánkból két osztály csatlakozott a HAPPY-hét programhoz, a 4.b és a 3.b osztály Kisfaludi Karola, Szabó-Csonka Erika, Stanczl Mária, Sóós Zsuzsanna tanítók vezetésével.