Gólyanap

2021.10.14

Az idei évben is megrendezésre került az elmaradhatatlan gólyanap. A DÖK mindent megtett azért, hogy az új nagylacisok maadandó (jó) élményekkel gazdagodjanak.

A délelőtt folyamán a gólyák előadták a táncaikat. A 9.c kezdte, ők a 60-as évek zenéiből kellett, hogy válasszanak, majd a 9.b következett, az övék a 80-as évek zenéi voltak. Végül a 9.Ny zárta a sort a 2000-es évek táncdalaira alkotott koreográfiájukkal.

A gólyadélutánon sok vicces feladatot kellett megoldaniuk, pl. be kellett járniuk az iskolát elrejtett képrészletek után kutatva. A hagyományos gólyatotót is kitöltötték. A feladatok sora nagy lufipukkasztós mérkőzéssel zárult. Szoros küzdelemben, 1,5 pont előnnyel végül a 9.c nyerte meg "az év gólyája" címet a 9.Ny előtt, és harmadik a 9B lett. Zárásként valamennyi gólya esküt tett és a DÖK-elnök nagylacis diákokká avatta őket.