Emlékezés az aradi vértanúkra

2022.10.06

A XX. kerületi Vécsey lakótelepen 2022. október 6-án 17:00 órakor kezdődött a Vécsey lakótelepen álló emlékkőnél a megemlékezés, melyet Pesterzsébet Önkormányzata rendezett.
Az ünnepélyes műsoron részt vett iskolánk tanulóinak egy kisebb csoportja is.

Ünnepi beszédet mondott, mint szinte minden évben, a volt történelemtanár, Dr. Hiller István, Pesterzsébet országgyűlési képviselője. Beszédében nemcsak az "aradi 13"-ra, de azok társaira is megemlékezett: azokra a feleségekre, akik fiatalon vesztették el férjeiket Haynau vérengzését követően. Így a hallgatóság szívéhez közelebb hozta az elmúlt időket, a gyászolók érzésvilágát.

Vándor Éva, Jászai Mari-díjas művésznő és a Lajtha László Zeneiskola két ütőhangszeres diákja is emelték a rendezvény színvonalát.

A koszorúk elhelyezését követően iskolánk tanulói helyeztek el néhány szál virágot az emlékkőnél.

Budapest, október 6.

A fotókat Brecsokné Kertész Ágnes készítette mint kísérő tanár