Csepel-sziget ifjú tehetségei 2023.

2023.05.03

Immár 22. alkalommal indult iskolánkból nagyon sok tanuló, alsós, felsős, gimnazista, hogy megmérettesse magát a csepeli Nagy Imre Általános Iskola tagintézménye, a Fasang Árpád Alapfokú Művészeti Iskola regionális képző- és iparművészeti pályázatán.

Két témában indulhattak a gyerekek: "Ellentétek-Kontrasztok" és "Szabadon választott" kategóriában.

Soós Zsuzsanna, Varga Beáta, Ujhelyi Eszter és Brecsokné Kertész Ágnes tanárnők egyaránt több tanulót készítettek fel erre a pályázatra is, és már egy hónapja várták az eredményhirdetést. Április 26-án megtudtuk végre az eredményeket:

Fődíjas:

I. korcsoport:

Fehér Luca Hanna 3.a osztályos tanulónk: Négyzet és kör című alkotása (felkészítő tanára: Varga Beáta)

II. korcsoport:

Ravasz Márk 7.b osztályos tanuló Fény és árnyék című festménye (felkészítő tanára: Brecsokné Kertész Ágnes)

Különdíjas:

II. korcsoport:

Kovács Dorka 5.a, Vida Bella 5.a, Xia Jiayi Zsuzsi 5.b és Szabó-Krémer Noémi 6.a osztályos tanulók csoportos alkotással készített selyemképe: Fák és színek (felkészítő: Brecsokné Kertész Ágnes)

III. korcsoport:

Rádi Annamária 10.A: Shall the moon Cry for us? (felkészítő tanára: Ujhelyi Eszter)

Álljon itt néhány kép a kiállítás megnyitójáról és a két fődíjas és a két különdíjas alkotásról, illetve tanulóinkról.