Adventi készülődés a felsősökkel

2023.12.22

A felső tagozatos DÖK decemberben nagy igyekezettel készülődött a karácsonyi hangulat megteremtésére.

Már a teremdekorációval a téli hangulatot idézték meg. Szép, ötletes és ízléses osztályok lettek. Az adventi gyertyákat az aulában egy-egy osztály gyújtotta meg.

"Adj a kevésből, ossz a sokból, végy a végtelenből." - Ez a mottó, amivel hozzákezdtünk az adománygyűjtésnek a hátrányos helyzetben lévő gyerekek részére. Ez nem más volt, mint a CIPŐSDOBOZ akció, amivel szebbé varázsolhatjuk sok-sok rászoruló kisgyermek karácsonyát!

A CIPŐSDOBOS adományra sokan töltöttek tele dobozokat kis ajándékokkal. A legtöbbet a 6.a és a 6.b osztály készítette, de minden osztály szépen becsomagolva tette a fenyőfa alá. Angéla néni kocsival vitte el a Cipősdoboz begyűjtő helyre.

Utolsó héten a "karácsonyi ráhangolódási" programunkkal az egész iskolát megmozgattuk. Sok finomságot készítettek a gyerekek. Volt forró csoki, tea, sütemények sokasága… A diákok és a tanárok is vásároltak a gyerekek édességeiből.

Szeretnénk ezeket a hagyományokat továbbvinni a következő években is!

DÖK vezető