A költészet-napi versillusztrációs pályázat eredményei

2023.05.05

Mint minden évben, idén is meghirdették a fővárosi iskolák részére a versillusztrációs pályázatot.

Iskolánk több tanulójának munkáját vittem be a kiállításnak helyet adó Ferencvárosi Helytörténeti Gyűjtemény terébe (Erkel Ferenc u.15.). A kiállítás június 30-ig lesz látható, de már április 11-e óta az interneten is megtekinthető a 652 alkotásból kiválogatott legjobb műveket korcsoportonként bemutató gyűjtemények.

Gimnazistáink közül:

• Szabó Eszter 10.B osztályos tanuló 23 pontot ért el Petőfi Sándor A völgy s a hegy című versének illusztrálásával.
  • Berény Sára 10.B osztályos tanuló 25 pontot ért el Petőfi Sándor Anyám tyúkja c. versének "Ej , mi a kő!" című grafikájával
  • Madarász Dóra Csenge 12.A osztályos tanuló 30 pontot és így I.díjat nyert Parancs János Ismét a tavasz című versének vászonra festésével. Dóra munkájának másolatát helyezték rá az idei jutalmazottak emléklapjára, illetve az oklevelekre!

Gratulálunk a kimagasló teljesítményéhez!

Általános iskolásaink közül a legkiemelkedőbb eredményt

• Ravasz Márk 7.b osztályos tanuló érte el: 27 pontot szerzett a zsűritől - 28 ponttal már dobogóra állhatott volna. "Párizs, ó!" címmel Ady Endre Párizs az én Bakonyom c. versének első néhány sorára reflektált fekete-fehér kompozíciójával.

2023. 04. 30.

Brecsokné Kertész Ágnes