Projektórák egész évben

2024.02.25

Az integrált természettudomány tantárgy tananyagát a biológia, a kémia, a fizika és a földrajz tantárgyak izgalmas témaköreiből állították össze. A tantárgyhoz van tankönyv is, amely teljes mértékben eltér a hagyományos tankönyvektől, mert témákat, problémákat vet fel, és a feldolgozáshoz forrásokat, honlapcímeket, ajánlott feladatokat, tevékenységeket javasol. Minden óra projektóra: a diákok egy-egy téma feldolgozását 4 főből álló csapatokban végzik, az előre meghatározott feladatkiosztás szerint, pl. van "projektmenedzser", "előadó", "eszközfelelős" stb. .

A csapatokban a csapattagok a projekt megvalósítása után változnak, és a diákok más és más feladatokat látnak el az év során. A projektek megvalósítása sokféle formában lehetséges, pl. ppt., prezi készítése, poszterkészítés, tárgy, modell készítése, riport, interjúkészítés, filmkészítés. A projektmunkák értékelése sem a hagyományos iskolai értékelést jelenti, mert megjelenik benne az önértékelés és a társak értékelése is, a tanári értékelés mellett.

Projektek a tanév során:

• A hit és a tudomány viszonya
  • Horoszkópok hitelessége, összehasonlítása, ellentmondásaik
  • Szuperviharok
  • Epheszosz hanyatlása
  • Mi okozta az Aral-tó katasztrófáját?
  • A Szuezi-csatornát blokkoló hajó gazdasági hatása
  • A Holtak Városa
  • Miért kopik a farmernadrág?
  • Valóban zöld-e a zöldenergia?
  • Az energiafaló IoT
  • Hamarosan a lítium mozgatja a világot?
  • Változó éghajlat - változó járványok
  • A vízminőség
  • Az emberi tevékenység hatásai
  • Élelmiszer-biztonság
  • Exobolygók
  • Az űrkutatás története, sikerek, balesetek
  • A globális kommunikációs hálózat
  • Az önvezérelt autók
  • Élhetünk-e műanyagok nélkül?
  • A népességnövekedés következményei
  • Miért legyünk jóban a mikróbákkal?
  • A jövő okosvárosai, az okosvárosok jövője
  • Hogyan szerkeszthetők a gének?