Tájékoztatás a 2019/20-as tanév tankönyvellátásáról

A térítésmentes tankönyvellátás a köznevelési intézmények 1-9. évfolyamára terjed ki.

Az ingyenes tankönyvellátással nem érintett 10-12. évfolyamon továbbra is a normatív támogatást kapnak a jogosultak. Az igénylőlap itt letölthető.

Az államilag ingyenes tankönyvek tartós tankönyvként kezelendők, tehát azokat az iskolai könyvtári állományba nyilvántartásba kell venni, és azokat az utolsó tanítási napon a tanulók kötelesek visszaszolgáltatni az iskola könyvtárának. Ez alól valamennyi évfolyamon kivételt képeznek a munkafüzetek és a munkatankönyvek, valamint az 1. és 2. évfolyam összes tankönyve.

A KELLO szülői felületén (szuloifelulet.kello.hu) az előző tanévhez hasonlóan a normatív támogatásra jogosult és térítésmentes tanulók szülei nem tudják jóváhagyni a rendelést, viszont a megrendelt kiadványokat megtekinthetik.

Budapest XX. Kerületi Nagy László Általános Iskola és Gimnázium