A tanév rendje letölthető INNEN.

Tanítási szünetek az év folyamán

Őszi szünet: 2019. október 26 - november 3.

A szünet előtti utolsó tanítási nap: október 25. (péntek)

A szünet utáni első tanítási nap: november 4. (hétfő)

Téli szünet: 2019. december 21 - 2020. január 5.

A szünet előtti utolsó tanítási nap: december 20. (péntek)

A szünet utáni első tanítási nap: január 6. (hétfő).

Tavaszi szünet: 2020. április 9-14.

A szünet előtti utolsó nap: április 8. (szerda)

A szünet utáni első tanítási nap:  április 15. (szerda)

Fogadó órák

2019. november 11. (hétfő) 16-19 óráig

2020. március 16. (hétfő) 16-19 óráig

Iskolai szociális segítés

Óvodai és iskolai szociális segítő neve, elérhetősége:

Baladik Andrea

Tel: 06-20/253-69-49

e-mail: ovodai-iskolai@ hszi20.hu ;  baladik.andrea@hszi20.hu

Ügyelet ideje: páratlan hét csütörtök 10:00-14:00

páros hét csütörtök 14:00-16:00

Központja:      Család- és Gyermekjóléti Központ

1203 Budapest, Pázsitos sétány 7.

e-mail: gyermekjolet@hszi20.hu

Milyen problémával lehet a szociális segítőhöz fordulni?

• Iskolához köthető problémák pl. szorongás, tanulási nehézségek, motiválatlanság, konfliktus az iskolatársakkal, konfliktus a pedagógusokkal, magatartási problémák.
  • Gyermeknevelési kérdésekben pl. önállótlanság, szófogadás kérdése, otthoni feladatok és leckeírás, szülő-gyermek viszonya konfliktusos.
  • Családon belüli problémák pl. bántalmazás, szülők közötti veszekedés, válás, veszteség, anyagi nehézségek, túlzott alkoholfogyasztás, szerhasználat.

Hogyan tud segíteni az iskolai szociális segítő?

• Egyéni tanácsadás, segítő beszélgetés tanulóknak, segítségnyújtás a probléma kezelésben: cél: diákok támogatása a számukra nehézséget okozó élethelyzetek kezelésében.
  • Tanácsadás szülőknek a gyermeknevelés és a családi élet más problémát okozó területein, iskolai problémák kapcsán segíti a szülőket az enyhébb családi nehézségek kezelésében, elsődlegesen a gyermeknevelés nehézségeiben.
  • Részvétel a szülő és a pedagógus közötti megbeszélésen: a szülő a pedagógus vagy mindketten  kérhetik, hogy a szociális segítő legyen jelen a megbeszélésen.
  • Közvetítés tanár-diák, szülő-gyermek kapcsolatban: a szociális segítő közvetítőként segíti a nehézséget okozó konfliktusok megbeszélését és rendezését.
  • Mediációs lehetőség biztosítása, megszervezése.
  • Információnyújtás elérhető szolgáltatásokról (pedagógiai, pszichés, szociális), jogokról, a szociális rendszer működéséről, segítségnyújtás az ügyintézésben; szükség esetén tájékoztatást nyújt a szociális ellátásokról és intézményekről, és az ezekben szokásos eljárásokról, és lehetőségekről, segít az ügyintézésben pl. kapcsolatfelvétel, időpont egyeztetés, nyomtatványok kitöltésében.
  • Közvetítés szolgáltatásokhoz: a probléma jellegétől függően, javaslatot tesz a megfelelő intézménnyel való kapcsolatfelvételre, és segítséget nyújt a kapcsolat kialakításában.
  • Súlyos veszélyeztető helyzetben, elhúzódó családi konfliktusok esetén, mint jelzőrendszeri tag delegálja családot a család- és gyermekjóléti szolgálathoz.

Az iskolai szociális segítőt a gyermekek és a szülők önként is megkereshetik, ha tanácsra van szükségük problémájuk megoldásában.

Kötelező orvosi és védőnői szűrővizsgálatok

A nemzeti köznevelésről szóló -2011. évi CXC. - törvény biztosítja a nevelési/oktatási intézményekben a tanulók ingyenes iskola- egészségügyi ellátását. A vizsgálatok, illetve kötelező védőoltások időpontjáról és eredményeiről a szülők írásban kapnak értesítést.

Az osztályonként esedékes vizsgálatokról ebben a tájékoztatóban olvashatnak.

Szülői értekezletek

• 2019. szeptember 9.
  • az 1-4. évfolyamon 1630-tól
  • az 5-12. évfolyamon 1700-tól
  • 2020. február 3.
  • az 5-12. évfolyamon 1700-től
  • az 1-4. évfolyamon 1630-tól
  • 2020. április 27.
  • az 5-8. évfolyamon 1700-től
  • az  1-4. évfolyamon 1630-tól

E-ellenőrző

Iskolarendőr

Iskolai bűnmegelőzési tanácsadó

A Budapesti Rendőr-főkapitányság programja keretében iskolánk rendőre:

Váradi József rendőr őrnagy

bmta20@gmail.comvaradij@budapest.police.hu

Telefon: 06-20/242-00-65

Az iskolánkért felelős rendőrtiszttel felvehetik a kapcsolatot személyesen a megadott telefonszámon, vagy gyermekvédelmi felelősünkön,

Sándor Erzsébet igazgatóhelyettesen keresztül.