Tantárgyi tehetséggondozó szakkörök - kémia, fizika biológia

2014.09.27 20:39

Iskolánkban  2014. október 1-jétől  térítésmentes tehetséggondozó szakköri foglalkozásokat tartunk a kémia, fizika, biológia iránt érdeklődő,7-8. osztályos tanulók számára! A foglalkozásokra intézményünk diákjai mellett más iskolák tanulóit is szeretettel várjuk.

Előzetes bejelentkezés szükséges! Jelentkezni az nlgbp20@nlgbp.hu e-mail címen vagy a 284-64-00-es telefonszámon az iskolatitkároknál lehetséges.

 

A kémia szakkörön a diákok mélyebb ismereteket szerezhetnek a kémia tudomány új felfedezéseiről, önálló méréseik segítségével megismerhetik a hétköznapi anyagok kémhatását, vegyülési és reakció képességét. A tanulói laptopokon interaktív feladatokon keresztül olyan kísérleteket végezhetnek el, amelyeket a leghíresebb kutatóintézetekben állítottak össze. Szórakoztató rejtvények és fejtörők megoldásával ellenőrizhetik tudásukat.

A kémia szakköri foglalkozásokat október 2-ától minden héten csütörtökön tartjuk 15 órától 15.45-ig a kémia előadóban.

A foglalkozásokat  Cselőtei Gábor tanár úr tartja.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk a szakköri foglalkozásokra. Előzetes bejelentkezés szükséges.

 

 

A fizika szakkör lehetőséget ad a 7-8. osztályos gyermeküknek, hogy kis csoportokban vagy akár egyénileg elvégezhessék azokat a kísérleteket, amelyekre a tanórákon nincs lehetőségük. Iskolánk e-learning rendszere biztosítja a gyerekek számára a körükben már oly népszerű szimulációs feladatok megoldását. Ezekhez netbookokat biztosítunk a gyerekek számára a foglalkozásokon. A szakkörön hétköznapi eszközökkel (akár otthon is) elvégezhető kísérletek és az ezekre adott magyarázatok a gyerekek fizikai szemléletét fejlesztik és ez irányú tehetségét segítik kibontakozni. A szakkör célja, hogy a gyerekek a kísérleteken és szimulációs feladatokon keresztül még inkább átlássák és megértsék a hőtan, elektromosságtan, mechanika, fénytan témaköreibe tartozó fizikai összefüggéseket.

 A fizika szakköri foglalkozásokat október 7-étől minden héten kedden tartjuk 15 órától 15.45-ig a fizika előadóban.

A foglalkozásokat Szilágyi Mónika tanárnő tartja.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk a szakköri foglalkozásokra. Előzetes bejelentkezés szükséges.

 

 

A biológia szakkörön bepillantást nyerhetnek a tanulók a biológia rejtelmeibe.

Mikroszkópos gyakorlatok és laborkísérletek során tapasztalatokat szerezhetnek a kutatási módszerekről és ízelítőt kaptok a jegyzőkönyv készítés menetéből.

Ezen kívül számos egyéb érdekes téma kapcsán bővíthetik ismereteiket a Földet benépesítő élőlényekről (így az emberről is), viselkedésükről, a bennük zajló folyamatokról és védelmükről.

Ízelítőül néhány, a szakkör várható témái közül:

-           Mikroszkóphasználat, metszetkészítés

-           Emberi érzékszervek, reflexműködések

-           Növényi színanyagok vizsgálata

-           Modellek a természetből

-           Elsősegély-nyújtási alapismeretek

-           Távoli tájak élővilága

-           Laboratóriumi eszközök, gyakorlatok, jegyzőkönyvkészítés

-           Megfigyelések a természetben

-           Mire képes az agyunk?

-           Kutatási módszerek és legújabb kutatási eredmények

 

A biológia szakköri foglalkozásokat október 6-ától minden héten hétfőn tartjuk 15 órától 15.45-ig a kémia előadóban.

Az előadásokat Varga Gabriella tanárnő tartja.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk a szakköri foglalkozásokra. Előzetes bejelentkezés szükséges.

 

Vissza

Elérhetőség

Budapest XX. Kerületi Nagy László Általános Iskola és Gimnázium

© 2014 Minden jog fenntartva.

Powered by Webnode